Turismus

Naučná stezka v Zelenovském údolí

Turistické cíle

Naučná stezka se nachází jihozápadním směrem od města Domažlice v Přírodním parku Zelenov. Stezka je bezprostředně napojena na město Domažlice a návštěvníky provede nejzajímavějšími místy přírodního parku Zelenov. Okruh stezky má necelých 10 km. Kdo si netroufne na celou trasu, může se na stezku napojit ze záchytného parkoviště, a obejít jen kratší okruh. Ke stezce se dá také dostat vlakem, zastávka Babylon ,,Hadrovec“ je vzdálena cca 1 km od záchytného parkoviště.

Cílem naší společnosti je posílení rekreační funkce lesů v dané oblasti s naplněním záměrů, kterými jsou využití stezky v rámci lesní pedagogiky a usměrňování návštěvnosti území.

Na stezce nalezneme spoustu odpočinkových míst s krásným výhledem.  Stezka je dále vybavena interaktivními informačními tabulemi se speciální mobilní aplikací. Interaktivní informační tabule zábavnou formou poznávačky seznámí děti s téměř veškerou faunou a flórou se kterou se v přírodním parku Zelenov setkají. K nejznámějším zvířatům a ptákům je pak přidána speciální mobilní aplikace, díky které děti mohou zvířátka na obrázcích nejen vidět ale i slyšet. Mobilní aplikace vše v telefonu uloží a děti si tak informace a zvuky odnesou sebou domů, kde budou moci vyzkoušet například rodiče, jak troubí jelen nebo houká sova.

Proto neváhejte a přijďte i vy navštívit naši naučnou stezku V Zelenovském údolí! 

Běžkařské stopy

Společnost Domažlické městské lesy upravuje ve své režiji běžkařské stopy kolem Čerchova. Jedná se o takzvaný Čerchovský okruh. Pro úpravu tratí používáme vlastní sněžnou rolbu. Více informací naleznete zde nebo v přiložených materiálech či na našich facebookových stránkách.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Žádné produkty v košíku.